Plenērs AKTS

Plenērs AKTS 2011.gada 15.oktobrī Kapelleru namā Saldū

”Jau pirms pasākumi vairāki pazīstami radoši cilvēki man jautāja ”kā tas notiks, kad zīmētāji kopā ar fotogrāfiem taisīs vienu plenēru?” – jo pieeja tomēr ir diezgan atšķirīga, fotogrāfam vienam kadram vajag vienu astoņdesmito daļu sekundes, bet zīmētājam vismaz 10 minūtes. Tomēr jau pirms tam ar Ilzi vienojāmies, ka, lai nemaisītos viens otram pa kājām, tad taisīsim atsevišķus uzstādījumus fotogrāfiem un zīmētājiem. It kā abi blakus, bet atsevišķi. Protams fotogrāfiem palika interesanta arī zīmētāju vide un brīžiem fotogrāfi tik ļoti aktīvi maisījās pa vidu zīmētājiem, ka nācās viņus vienkārši no turienes izvilkt ārā. Tas par ko jau pirms plenēra biju domājis, lai modeles būtu gan pēc rakstura, gan arī vizuāli atšķirīgas, un tā arī bija, ko atzina neviens vien fotogrāfs. Cik atšķirīgi tas izskatās bildēs un zīmējumos, par to jūs varēsiet pārliecināties izstādē, kas 12.novembra vakarā tiks atklāta turpat Kapelleru namā. No fotogrāfu puses piedalījās ne tikai fotogrāfi, bet arī zīmētāja Edīte Brence kā arī viena no mūsu fotogrāfēm Līga Krūmale pārsvarā veltīja laiku zīmēšanai. Fotogrāfu pulks bija plaši pārstāvēts – Gatis Vilbrants, Mārtiņš Laubergs, Inta Vīnšteina, Līga Funka, Arnis Āre, Inga Brizga, Jurģis Balodis, Ainis Mozoļevkis, Zane Līne-Janisela, Armands Ozols un es – Agris Robs.
Visi kā viens teica ”pasākumu vajag atkārtot” par ko mēs ar Ilzi noteikti parūpēsimies ;) Un protams liels paldies mūsu modelēm – Inārai, Jekaterinai un Baibai par izturību un pacietību, jo pozēt tādam daudzumam cilvēku nav nemaz tik viegli.
Tiekamies izstādē!”
Agris Robs

”No zīmētājām piedalījās Jana Lokmane, Ilze Skapsta, Valda Dombrovska, Evika Pelce, Antra Straupmane, Sanita Avotiņa, un es Ilze Zemīte. Tās ir sievietes kas jau regulāri apmeklē zīmēšanas un gleznošanas nodarbības, bet šāda pieredze bija pirmoreiz. Mums pievienojās arī Sanita, kas Saldū ieradusies tikai nesen un ar prieku atsvaidzināja savu aktu zīmēšanas praksi kopš akadēmijas laikiem. Arī man bija prieks atsvaidzināt savas prasmes.Cik forši ka zīmētājiem pievienojās arī pāris fotogrāfu.
Modeles bija ļoti labas, katra ar savu unikalitāti. Pasākums bija vienkāršs, jauks un nemulsinošs, viss noritēja labāk kā pirms tam biju iedomājusies tam gatavojoties.jo daudziem šī bija pirmā reize kad jākoncentrējas uz modeļa pētīšanu un dabūšanu lapā, kad laiks nav ilgs, un vēl mulsums no fotogrāfu zibšņiem taisni aiz muguras (tas parasti ļoti uztrauc jaunos zīmētājus).
Zīmētājiem strādājot nebija laika pļāpām intensīvās koncentrēšanās dēļ, bet fotogrāfi gan brīžam ņēmās par daudz :D
Šādu pasākumu noteikti vajadzētu atkārtot. Visa radošā atmosfēra bija tieši kā reiz Kapelleru namam.”
Ilze Zemīte

This slideshow requires JavaScript.

2 thoughts on “Plenērs AKTS

  1. Atpakaļ ziņojums: Foto izstāde AKTS «

Komentēšana ir slēgta.