„Pilsētas Fotokluba” kolektīvā izstāde „Ielas Garumā”

Izstādes nosaukums, „Ielas Garumā, nav izvēlēts nejauši. Nosaukums viss tiešākajā veidā atspoguļo to vēstijumu, ko vēlējas atspoguļot biedrības „Pilsētas Fotoklubs” dalībnieki. Izstādes centrālais objekts ir Saldus iela Rīgā. Iemūžināts Ielas Fotogrāfijas veidā, lieliski parāda dažādas nianses un kultūrvēsturiskos mantojuma elementus autentiskā Pārdaugavas vidē.

Vēstījums par Saldus ielu radās tik pat apzināti, kā izstādes nosaukums. Tas tapa iedvesmojoties no saldenieku veidotā foto projekta „Saldus – Skrunda”. Kolekcija „Ielas Garumā”, ir sava veida veltījums Saldus kolēģiem no „Pilsētas Fotokluba”. Prezentējot to apciemojuma laikā, 23.oktobrī.

Istādē iekļautie darbi ir salikti zināmā secībā, ar mērķi radīt priekšstatu par Saldus ielu. Sākot vēstījumu ar pieturas fotogrāfiju, kas atrodas vēl uz Buļļu ielas, un noslēdzoties ar fotogrāfijā redzamajiem tramvajiem, kas kursē pa Slokas ielu. Starpā parādot daudz un dažādus sižetus no Saluds ielas dzīves.

Apkopojot dažādu autoru darbus, radās arī mazāki stāsti par konkrētām ēkām kopējās kolekcijas ietvaros. Kolekciju atsvaidzina arī tas fakts, ka autori ir fotografējuši ielu individuāli. Dodoties fotografēt gan dažādos gadalaikos, gan arī dažādās diennaksts stundās. Rezultātā iegūstot darbus, kas būtiski papildina viens otru. Izstādes kurators ir Arno Marnics.

No vērienīgās 44 darbu kolekcijas ir izstādīti 35 darbi, kuru autori ir: Agris Marnics, Arno Marnics, Artūrs Daukulis, Edgars Dreimanis, Evita Pīgozne, Ēriks Piternieks, Gita Arāja, Juris Puntaks, Jūlija Volkova, Linda Ratuta, Rūta Ķiploka.

Izstāde skatāma „Saldus Kultūras Centra” telpās, Saldū, Brīvības ielā 16.