Tikšanās ar fotogrāfiem saldeniekiem un Pēteri Korsaku

14.aprīlī plkst.14.00 J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā radoša tikšanās Saldus fotogrāfiem, foto entuziastiem, un visiem, kuri aktīvi iesaistījās izstādes „Saldus fotogrāfi. Mīla uz mūžu” tapšanā.

Tikšanās reizē foto vēsturnieks Pēteris Korsaks, ar stāstījumu par fotogrāfijas attīstību Latvijā no 19.gs beigām līdz mūsdienām, palīdzēs izprast Kurzemes mazpilsētas foto meistaru lomu un nozīmību laikmeta atspoguļošanā. Par izstādes tapšanas procesu, tajā izmantotajiem materiāliem un iegūtajām liecībām stāstīs izstādes kuratore, J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja vecākā speciāliste vēstures jautājumos Ilze Haruna.

14.aprīļa pēcpusdiena, pie kafijas tases, sola patīkamu atkalredzēšanos kādreizējiem kolēģiem, domubiedriem, foto mīļotājiem. Jaunajiem fotogrāfiem tā būs iespēja satikt šī aroda meistarus, gūt vērtīgu pieredzi un atziņas. Izstāde aicina iepazīties ar pirmajiem Saldus fotogrāfiem, kas strādāja 19./20. gadsimtu mijā un arī mūsdienās praktizējošiem foto darbnīcu īpašniekiem. Izstādē skatāma dažādu gadu foto tehnika, iekārtota foto laboratorija.

Pēteris Korsaks – foto vēsturnieks, viens no Latvijas Fotogrāfijas muzeja izveidotājiem, grāmatu autors, pirmais KF Spīdolas fonda stipendiāts, Kultūrkapitāla fonda mūža stipendiāts. Par fotogrāfijas nozīmi muzejā un savas darbības nozīmi P. Korsaks saka tā: ”Mans lielākais sasniegums, ka tagad visā Latvijā muzeji augstāk vērtē fotogrāfiju un vāc ziņas par sava novada fotogrāfiem. Fotogrāfija, tāpat kā senāk tautas dziesma, atspoguļo latviešu cilvēka dzīves ritumu no šūpuļa līdz kapam.”

Izstādes kuratore: Ilze Haruna
Muzeja vecākā speciāliste vēstures jautājumos
ilze.haruna@saldus.lv tālr.27881091

Informāciju sagatavoja: Ilze Pluģe
Muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste
ilze.pluge@saldus.lv tālr.26194982

www.muzejs.saldus.lv

One thought on “Tikšanās ar fotogrāfiem saldeniekiem un Pēteri Korsaku

Komentēšana ir slēgta.