foto izstāde ŪSAS • ASTES • ĶEPAS

 

Saldus dzīvnieku patversme regulāri uzņem jaunus iemītniekus, nodrošina tiem labus dzīves apstākļus, izārstē no slimībām, gādā par labsajūtu un rūpējas par tiem līdz tie atrod jaunas mājas. Pēc dzīvnieka pieņemšanas patversmē, Saldus novada pašvaldība sniedz finansiālu atbalstu tikai 14 dienām, tomēr patversmes īpašnieki uztur tos līdz tie atrod jaunas mājas. Jāuzsver, ka patversme ne tikai pabaro katru iemītnieku, bet uztur tā veselību un atgriež ticību cilvēkiem.

Fotogrāfiju izstādi un tās noslēgumā koncertu veido fotogrāfi – Jānis Ozols, Haralds Fiļipovs, Ingus Ķēpulis, Nauris Zeltiņš un mūziķi – grupa Da Capo no Liepājas, kas koncerta gaisotni radīs akustiskām skaņām. Pirms labdarības izstādes norises fotogrāfi Haralds, Jānis un Nauris devās uz patversmi, lai iemūžinātu patversmes dzīvnieku raksturus fotogrāfijās, bet Ingus izstādei pievienoja bijušo patversmes dzīvnieku fotogrāfijas no sava arhīva (izstādes daļa „Viņi atrada sev mājas” – izstādītas ir jau mājas atradušo dzīvnieku bildes). Zem katras fotogrāfijas pievienots arī dzīvnieka CV. Izstādes noslēgumā – koncerts, ko veido izglītoti un sevi pierādījuši mūziķi – grupa Da Capo, kas koncerta programmu veido izstādei atbilstošu. Izstādes ilgums ir divas nedēļas – no pirmdienas (16.04.) līdz nākamās nedēļas sestdienai (28.04.), kuras ietvaros sestdienas (28.04.) vakarā pulksten 19:00 – divu stundu ilgs labdarības akcijai veltīts grupas Da Capo akustisks koncerts. Abu nedēļu garumā gan izstādes, gan koncerta apmeklētājiem ir iespēja ziedot naudu dzīvnieku patversmē mītošajiem un, iespējams, kāds, vērojot fotogrāfijas, vēlēsies dot jaunas mājas un dāvāt mīlestību kādam no attēlos redzētajiem dzīvniekiem.

Labdarības izstāde un koncerts ietver sevī gan kvalitatīvu mūziku, gan fotogrāfiju prezentēšanu, kas ir saistoša visai sabiedrībai neatkarīgi no vecuma, dzimuma utt. Šāds pasākums sniedz lielisku iespēju palīdzēt Saldus patversmes dzīvniekiem, informē un pievērš Saldus sabiedrības uzmanību novārtā atstātajiem dzīvniekiem. „Ūsas. Astes. Ķepas” ir ne tikai labdarības, bet arī kvalitatīva kultūras aktivitāte, kas izglīto, un ir lietderīga brīvā laika pavadīšana.